lewe menu a wyświetlające się opisy z "okienka krótki opis"

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-17 13:11

Witam

Jak zrobić aby w lewym menu przy tytule danej podstrony pokazywały się również informacje z „krótkiego opisu” a w prawej części były nie zależne informacje z danych podstron tak jak tu w poniższej stronie:

http://www.developerdex.pl/

Pozdrawiam Maria

» Quick.Cms v3.x

openzibi

Avatar: openzibi

2012-02-17 13:45

maria.33
1. najprostszy sposób to np. wtyczka SimpleNews http://opensolution.org/pobierz,pl,18.html?sDir=Quick.Cms/plugins
DEMO: http://minicms.rhh.pl/

2. Inny wariant to przejscie na płatną wersje EXT i wykorzystanie np moduł Boksy lub, po przeróbce moduł Newsy

3. Przyblizony ale najszybszy wariant masz tu http://podkarpackazacheta.pl/wydarzenia,31.html
Tresc "newsa" z Aktualnosci zawarta jest w tytule strony a sama strona ma ustawione przekierowanie na strone docelowa umiesczona np, w Wydarzeniach

-------------------------------------------------------
hosting-domeny-strony - http://www.rhh.pl

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-18 20:01

Witaj openzibi - bardzo dziękuję za podpowiedź i pomoc.Walczę z pierwszą opcją i wszystko mam oprócz...

Za nic w świecie nie moge znaleźć w core/pages-admin.php tej linijki:

step 8) open file "core/pages-admin.php" and AFTER code:
$content .= $oTpl->tbHtml( $sFile, 'TYPE' );

W związku z tym utknęłam i nawet nie wiem czy mi to działa gdyż zdecydowałam się na przejście na wersję 4.0

Bałagam pomóż bo już mi "gały" posłószeństwa odmawiają ;)

boboo

Avatar: boboo

2012-02-18 20:07

jest względnie na samej górze (około linijki 36).
W funkcji listPagesAdmin

http://qc-plugins.kimla.de

openzibi

Avatar: openzibi

2012-02-18 20:51

maria.33
Sposób adaptacji simpleNews dla wersji v4.0 znam czego przykładem jest http://minicms.rhh.pl/
Zastanowię się.
Może podam go w poniedziałek po 12.00. A może ktoś mnie uprzedzi :)

-------------------------------------------------------
hosting-domeny-strony - http://www.rhh.pl

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-18 22:14

Dzięki Panowie :)

Na obecną chwilę , nie udało mi się rozwiązać tego problemu.

Boboo to co podpowiedziałeś zgadza się ale w wersji 3.2 a ja już to przerobiłam na wersję 4.0 - nawet próbowałam podobnie wkleić w linijkę ale efektów nie ma nic się nie dzieje i w adminie newsy mnie się nie pokazały. W starszych wersjach rozbudowywałam o miniatury, zmieniałam wielkość tekstu , kolor czcionek, uklad strony, rozbudowywałam jak chciałam lewe menu i tp. w tej najnowszej wersji na razie mam problem - stronę miałam mieć gotową na 5 dni w stecz :( no myślałam, że w ostateczności rozpracuje to i owo do poniedziałku , ale niestety weekend mi się kończy.

Na razie bardzo dziękuję - miłego wieczoru :)

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-19 14:00

Nie mogłam sobie poradzić na w.4.0 więc postanowiłam spróbować w w.3.2 i...wyświetlają się na stronie takie informacje:

No sBlock: NEWS_LIST in file: templates/container.tpl
No sBlock: NEWS_HEAD in file: templates/container.tpl
No sBlock: NEWS_FOOT in file: templates/container.tpl

Natomiast w panelu administracyjnym fakt pokazał się"news" ale znikneło po najeżdzien na "strony" "nowa strona"

Owszem PHP nie znam , ale jeżeli jest wszystko dobrze (nie raz coś rozbudowywałam i było oki) to nie ma problemów tu widać, że nie jest, szkoda tylko że jest to wtyczka oficjalnie podana a po przeklejeniu , nie dziala ani w 4.0 ani w 3.2 - niepotrzebne wp[rowadzanie "laików" w błąd :(

boboo

Avatar: boboo

2012-02-19 14:58

14:58 Start

http://qc-plugins.kimla.de

boboo

Avatar: boboo

2012-02-19 15:07

15:07 Stop.

Działa!
Pobrałem nowiutkiego QCMS32, nowiutki plugin, zainstalowałem wg instrukcji.
Dodałem 1 stronę i przypisałem do News.
Zajęło całe 9 minut.

http://qc-plugins.kimla.de

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-19 16:47

boboo ja pobierałam przed wczoraj 3.2 i 4.0 - walczyłam z tym i nic :( w tej chwili przerabiam te wersje na ktorej do tej pory robiłam i wszystko mi wskoczyło bez problemu-walcze jeszcze z dropmenu -bo nie dokońca jest jakbym chciała ale NEWS-mam już :), wiem już gdzie zmienić kolor , wielkość tekstu ale nie mogę znaleźć gdzie zmienia się z "NEWS" na np. "AKTUALNOŚCI" do tej pory robiłam to w config lang.pl i wszystko było oki.

Nie chciałam nikogo obrazić-jeśli tak się stało przepraszam - jestem laikiem co do PHP i staram sobie radzić na swój spoósb ale ostatnie 4 dni wyprowadziły mnie z równowagi :/

boboo

Avatar: boboo

2012-02-19 18:42

w tym, co dodawałaś do container.tpl
zamień:
<div class="title">$lang['News']</div>
na:
<div class="title">$aMenuTypes[4]</div>
i możesz zmieniać nazwę tak, jak przy innych menu w /config/lang_xx.php

http://qc-plugins.kimla.de

maria.33

Avatar: maria.33

2012-02-19 21:12

BOBOO jesteś WIELKI!!! :***

DZIĘKI !!!

Do góry
o nas | kontakt