Pomocy google zawiesiło mój sklep niby jest tam wirus ???

okimaxi

No avatar

2009-01-08 16:45

witam zaczęło się program awast wykrywał w przeglądarce na moim sklepie wirusa a teraz google zablokowało mi sklep jak to naprawić ???

adres to www.isuplement.pl

» Quick.Cart v3.x

okimax@gmail.com

Makaron

Avatar: Makaron

2009-01-09 09:25

Ciężko powiedzieć co może być przyczyną. Spotkałem się już z takim czymś, że do kodu dokumentów na stronie dopisywane są skrypty js, które powodują tego typu ostrzeżenia. Myślę, że mógłbyś spróbować podmienić pliki z oryginalnego skryptu poza tymi, które są powiązane z danymi tj. katalog db/ files/ config/ i prawdopodobnie templates/, bo pewnie zmieniałeś wygląd sklepu. Na wszelki wypadek wykonaj sobie kopię całego skryptu.

tatala

Avatar: tatala

2009-01-09 15:29

Witam.
ja ostatnio przerabiałem coś takiego. Złapałem jakiegoś trojana, który przeczytał konfiguracje klienta do ftp zabrał hasła i login na serwer (używam totalcomandera) i do pliku index.php dopisywał jakiś robot zawsze regułkę zaczynającą się na </script> tam był właśnie trojan i komy z antywirami uważały że tam jest wirus i blokowały dostęp. Myślałem, że mam cały czas trojana na kompie bo co jakiś czas znowu sie ta linijka dopisywała. Dopiero sprawdziłem w logach serwera ftp kto logował się o danej godzinie (godzina zapisu pliku) i skąd i okazało się że automat miał moje hasło i login. ZMIENIŁEM HASŁO i pomogło.
Pozdrawiam i przestrzegam bo miałem dużo kłopotów przez to bo ludzie mi dzwonili i mówili że mam wirusy na sronie firmowej.
Pozdrawiam

okimaxi

No avatar

2009-01-10 23:16

Witam
Pozmieniałem hasła wywaliłem te kody wirusy, zobaczymy nie wprowadzałem nowego hasła do tc żeby sprawdzić czy to jest ten trojan. jak ktoś wchodził na tą stronę a miał zainstalowanego avast to mu pokazywało trojana. Przeskanowałem Pc nod32, norton09, avast, i mksvir troszkę tego syfu było okaże czy to coś da!!!

okimax@gmail.com

Do góry
o nas | kontakt