Autoresponder, automatyczne maile - super narzedzie marketingowe!

savan

Avatar: savan

2006-04-03 10:21

czesc.

Co powiecie na AUTORESPONDER? Myslal kots o tym?

Domyslam sie, ze moze to byc calkiem spora wtyczka, ale mysle, ze warta uwagi. Na dodatek mozna to fajnie polaczyc z Newsletterem Wtedy otrzymamy super na rzedzie marketingowe!!!

Przykladowe dzialanie to, wysylanie automatycznych maili. Np. potwierdzenie zamowienia, a po np. 2 tygodniach zapytanie klienta, czy produkt mu sie podoba, czy spelnij jego oczekiwania, itp itd.
Jestem pewien, ze takie proste zachowanie wobec klienta sprawi, ze bedzie on bardziej zadowolony, dopieszony i nie poczuje sie porzucony po zakupach, przec co mamy duza szanase na jego powrot.
Ot, cala marketingowa otoczka, ktora klienci kochaja! :)

Napiszcie co o tym myslicie i jak bedzie z realizacja.

dzieki, pozdrawiam! :)

d3mon

Avatar: d3mon

2006-04-04 23:40

bardzo dobry pomysł :)
podłączam się pod sugestie savan'a

pozdrawiam

Marek

No avatar

2006-04-05 13:13

Jestem cały za.

Pozdrawiam

krzysiu

No avatar

2006-04-06 08:59

Ja również jestem za

pozdrawiam

basia2116

No avatar

2006-04-06 09:01

bardzo by mi się taki moduł przydał

pozdrawiam

Ludzik

No avatar

2006-04-24 16:20

Savan skad moge sciagnac te wtyczke??

LUdzik

12345

No avatar

2006-04-24 22:25

@Ludzik jak Savan napisze.. a z tego co sie orientuje to nie zamierza.
Poszukaj na rofum ktos juz nad tym niby prtacuje. tylko ze nie w polsce.

~savan

No avatar

2006-04-26 12:08

...nie napisze, bo nie potrafi kodowac az w tak rozleglym stopniu.

nie wiem czy mozna taka wtyczke skads sciagnac. pamietajcie ze najsamprzod serwer musi miec crona (tak mi sie wydaje ze musi), bo w koncu cos musi odmierzyc czas, zeby wyslac tego maila z opoznieniem...
zatem nie jest to taka sobie malutka wtyczka.

jak znajdziecie, czy i gdzie ktos to robi napiszcie tutaj. dzieki!
ja tez napisze, jak tylko uda mi sie zdbyc jakies info.

pozdro!

~savan

No avatar

2006-04-26 12:10

p.s. zeby nie wywolac zbednej dyskusji, to nie chodzi i odmierzanie czasu, tylko o to, by cron caly czas sprawdzal, czy juz teraz ma tego maila wyslac czy nie...

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-26 14:58

savan - w takim przypadku cron bedzie potrzebny. mozna rozwiazac to tez tak (gorsze rozwiazanie), ze maile beda sie wysylaly w danym dniu jesli wejdzie ktokolwiek na strone sklepu (jesli nie wejdzie w danym dniu czyli bedzie zero wizyt to sie nie wysle). rozwiazanie nie najlepsze ale mozliwe ominiecie cron'a

~~12345

No avatar

2006-04-26 15:43

A nie bedzie prostsze pobieranie danych z DB (maili klientow) i wysyłanie do nich newslettera ze zdefiniowana ankieta czy info/zapytaniem na podstawie kalendarza php? np czas zakupu + 7 dni. Oczywiscie to wymaga rozległych modyfikacji w engine sklepu. Ale nie wymaga crona.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-26 15:52

12345 - o jakim kalendarzu PHP piszesz? bycmoze jest jakis taki, ktory zastepuje cron'a w PHP co dla mnie jest troche dziwne ze wzgledu na zasade dzialania skryptow PHP ale moze sie myle. opisz bardziej ta kwestie

~12345

No avatar

2006-04-26 18:24

@treewood: o jakims na flat file z eventami. :) Kalendarz jako skrypt z wlasna baza danych i to podpiac pod zwykly newsletter. W kalendarzu mozna by wybierac eventy dla klientow.
Dzis taki widzialem, działał na flat file ale czy by darmowy to nie wiem. Technicznie srednio sie orientuje.

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-04-26 19:27

12345 - tu chyba nie oto chodzi. tu chodzi oto by skrypt sam sie wywolywal i wysylal maile o okreslonym czasie. do tego sluzy wlasnie cron.

~savan

No avatar

2006-05-04 16:17

Pozostaje cron, albo codziennie odwiedzana strona :). Ja akurat mam crona na serwerze. Musze go tylko jakos zaimplementowac w QC...
Byc moze da sie podpiac do kogos, tzn. ustawic crona u kogos tak, zeby robil u Ciebie :).
Treewood - masz jakis pomysl? Jakas wskazowke... :) No chyba ze zrobisz kolejna wtyczke...

treewood (OpenSolution)

Avatar: treewood

2006-05-04 17:03

savan - dobry pomysl ale aktualnie w mamy inne sprawy na glowie w naszym planie

~savan

No avatar

2006-05-04 23:11

no dobra :)
to moze uchyl rabka tejemnicy ;)

Do góry
o nas | kontakt